Schloss Hohenschwangau powstał na ruinach XII-wiecznej twierdzy – Schwanstein.

Hohenschwangau34

Książę Maksymilian ojciec Ludwika II w roku 1829 podjął decyzję na budowę swojej rezydencji właśnie w tym miejscu. Głównym powodem było atrakcyjne położenie i wspaniałe widoki na okolicę.

Hohenschwangau03

Widok na okolicę z zamku …

Hohenschwangau15

Zamek ten był letnią rezydencją króla Maksymiliana, jego żony Marii Fryderyki Pruskiej oraz dwóch jego synów – Ludwika (później Ludwik II) i Ottona (później Otto I), w której spędzali wiele czasu.

Po śmierci króla Maksymiliana II w 1864 roku Ludwik zamieszkiwał w zamku wraz z matką, aż do ukończenia budowy jego nowej, położonej niedaleko rezydencji (zdjęcie poniżej) – Neuschwanstein w 1869.

Hohenschwangau26

Maria Fryderyka Pruska mieszkała w zamku, aż do swojej śmierci w 1889. Później zamieszkał tu szwagier Marii – książę-regent Luitpold Bawarski. Dzięki Luitpoldowi dokonano elektryfikacji zamku w 1905. Po jego śmierci w 1912 otwarte zostało muzeum, które jest czynne do dnia dzisiejszego. Rocznie odwiedza ten zamek około 300 tyś. turystów, dla przypomnienia dodam iż sąsiedni zamek Neuschwanstein odwiedza 1,3 miliona turystów rocznie.

Wejściówka kosztuje 13 Euro od osoby. Chcąc zwiedzić zamek Neuschwanstein, Hohenschwangau i muzeum królów bawarskich należy zarezerwować sobie cały dzień i kupić bilet z samego rana. Później będzie już tylko gonitwa.

Inne zdjęcia, które zrobiłem podczas pobytu w Schwangau

 

Eine Antwort »

  1. […] zamku możemy zwiedzić jeszcze Muzeum bawarskich królów oraz zamek Hochenschwangau. Dodatkowo pospacerować wokół jeziora alpejskiego. Wszystko to już w najbliższym wpisie na […]

  2. […] się na zwiedzanie zamku Neuschanstein lub Hohenschwangau warto przeznaczyć nieco czasu na odpoczynek nad jeziorem alpejskim. Jezioro znajduje się pomiędzy […]

Hinterlasse einen Kommentar